Nyhet
Kreativ idé

Såpe formet som fisk og blekkspruter

#v17236

Lag søte små såper formet som havdyr. En morsom aktivitet med et brukbart resultat. Oppbevar alltid hjemmelagde såper i en selvdrenerende såpeskål eller pakket i silkepapir eller en cellofanpose. Det er den enkleste måten å hindre at såpen svetter eller at det dannes kondens.

#v17236
Velg produkter fra idèen

{{ optionsGroup.label }}

{{ getVariantsButtonText(option) }}
   
 
 
   
 
 
   
 
 
   
 
 
   
 
 
Totalpris
{{ getFormattedBundlePrice() }}

{{ getRewardMessage() }}

Hvordan gjøre det
1 Guide step %d Vei 2 x 50 g hvit såpemasse, som er nok til å lage to fisker og to blekkspruter.
2 Guide step %d Legg såpestykkene i en varmebestandig beholder. Smelt såpen i mikrobølgeovnen på 80 % effekt i ca. 30 sekunder. Hvis såpen ikke er helt smeltet, varmer du den i 5 sekunder om gangen til den er helt flytende. Rør rundt i blandingen mens den smelter.
3 Guide step %d Hvis du ikke har mikrobølgeovn, kan du smelte såpemassen i et vannbad på 50-70 °C. Ikke la vannet koke. Rør i såpen mens den smelter.
4 Guide step %d Tilsett den blå såpefargen i den smeltede såpemassen: 5 dråper for ett parti på 50 g og 25 dråper for det andre partiet på 50 g.
5 Guide step %d Rør fargen grundig inn i den smeltede såpemassen.
6 Guide step %d Hell såpemassen i formen.
7 Guide step %d La såpen herde i ca. 1 time før du tar den ut av formen. Såpene vil være helt herdet etter noen timer.
Har du allerede registrert deg? Last ned malen
Utforske også

Logg inn / Opprett konto

Copyright © 2021-present Creativ Company. Alle rettigheder reservert | c/o PNF | Fugleåsen 9 | 1405 Langhus | Norge | 74 08 58 80 | mail@cchobby.no